• DNI OTWARTE

• Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem "W szkole jest wesoło", który odbędzie się dnia 14 marca 2024 roku w godzinach 16 - 18.

Dzień otwarty w przedszkolu odbędzie się 13 marca 2024 roku w godzinach 10 - 12.

• ZAWODY PŁYWACKIE

• Cieszymy się, że nasze przedszkolaki chodzą na basen. Pani Michalina nie miała problemu z wyborem dzieci, które reprezentowały przedszkole w zawodach pływackich.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach.

Zabawa była wspaniała, emocji nie brakowało! Jak ONI PŁYWALI!!! Każdy wrócił z medalem, a przedszkole wzbogaciło się o kolejny puchar!

• NASZA LAURATKA KONKURSU

• Gaja K. z grupy Pszczółki zajęła 2 miejsce w konkursie plastycznym "Pan Kleks" organizowanym przez Niepubliczną Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Rodziny w Katowicach. Laureatce serdecznie gratulujemy.

• WARSZTATY CZYTELNICZE

• 20 lutego w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty czytelnicze.Dzieci dowiedziały się czym jest księgarnia, poznały rodzaje książek, rozwiązały książkowe zagadki. Na zakończenie zajęć każde dzicko dostało na pamiątkę zakładkę do książek i kolorowankę.

• DZIEŃ KOTA

• 16 lutego w "Dniu kota" odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z weterynarzem i jego psem.

• WALENTYNKI

• 14 lutego grupa Biedronki świętowała Walentynki.Nie zabrakło filmu edukacyjnego dotyczącego tego święta, pytania dla przedszkolaków "Co to jest miłość"? i walentynkowych kolorowanek.

• WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

• 8 lutego grupę Biedronki odwiedziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach. Przeczytała dzieciom opowiadanie Kicia Kocia - zima, następnie przeproewadziła zręcznościowe zajęcia sportowe.Dzieci układały również puzzle o tematyce zimowej i przeliczały zimowe elementy na obrazkach.

• ZBIÓRKA KARMY

• W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Kota w naszym Przedszkolu ponownie rusza zbiórka karmy i akcesoriów, nie tylko dla kotów.

• BAL KARNAWAŁOWY

• 16.01 odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy. Dzieci ze wszystkich grupa tańczyły w rytm muzyki puszczanej przez wodzireja, który dodatkowo zachęcał przedszkolaki do przeróżnych zabaw.

• PROJEKT "KOSTEK Z KLASĄ"

• Dzieci z grup Motylki i Pszczółki uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Kostek z klasą", który dotyczy profilaktyki zdrowotnej, a w szczególności dbania o zdrowie i mocne kości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, niejednokrotnie zaskakując swoją wiedzą na temat złamań, ruchu i zdrowiego żywienia.

• WYNIKI KONKURSU

• Nasze Przedszkole było organizatorem I Miedzyprzedszkolnego Konkursu Tanecznego  "Roztańczone Święta". Spośród nadesłanych nagrań jury wyłoniło  zwycięzców oraz wyróżniło jeden zespół. Serdecznie gratulujemy!