• ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

• 29 listopada p.Alina z grupy Żabki przeprowadziła andrzejkowe wróżby dla dzieci z grup Misie, Biedronki i Żabki. Dzieci dowiedziały się co je spotka z przyszłości, kim zostaną. Było dużo czarowania i magii.

• WIZYTA STRAŻAKA

• 27 listopada nasze przedszkole odwiedził strażak - tata Karoliny z grupy Biedronki. Tata Karoliny przybliżył dzieciom z grup Misie i Biedronki pracę strażaka, pokazał strój i sprzęt strażacki, przedstawił na fantomach jak należy ratować życie nieprzytomnej osoby i pokazał przedszkolakom jak bandażuje się poparzone rączki.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci z grup Misie, Biedronki i Żabki poznały historię święta, tańczyły ze swoimi pluszakami w rytm misiowych przebojów, leczyły chore misie, liczyły świeczki na tortach i układały misiowe puzzle a na zakończenie każde dziecko wykonało misiowe zadanie.

• PODZIĘKOWANIA

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przyniesione zabawki dla dzieci przebywających w szpitalach.

• 2 MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Weronika z grupy Żabki pod okiem Pani Aliny zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym na Projekt Znaczka Pocztowego. Weronice serdecznie gratulujemy.

• KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

• Tym razem w ramach Klubu Zdrowego Przedszkolaka dzieci kształtowały świadomą, asertywną postawę dotyczącą ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Dziś, czyli 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Dzieci dowiedziały skąd się wzięło to święto, oglądały film edukacyjny, brały udział w scenkach rodzajowych i wykonywały pracę plastyczną.

• DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Dzieci poznały zarówno swoje prawa jak i obowiązki.

• NA STRAGANIE

• 14 listopada p.Iwona wraz z grupą Motylki zaprezentowała wszystkim dzieciom z naszego przedszkola przedstawienie "Na straganie".

• WIZYTA POD POMNIKIEM POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH

• 13 listopada dzieci z grup Biedronki i Pszczółki udały się pod pomnik Powstańców Śląskich aby zapalić znicz dla śląskich bohaterów. Przedszkolaki poznały też historię powstania pomnika i kogo on upamiętnia.

• DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

• 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Niepodległości. Dzieci obejrzały film edukacyjny, utrwaliły symbole narodowe, zaśpiewały piosenki i opowiedziały wiersze dotyczące Polski, wzięły udział w pokazie mody biało - czerwonej a na końcu wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. Każda grupa miała też do rowiązania kartę pracy.

• ZAJĘCIA ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

• 9 listopada dzieci uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych "Z bajką bezpieczniej". Oglądały również bajkę "Koza, kózka i wilk", która przestrzega z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami dziecko może się spotkać i jak należy się wtedy zachować.