• WARSZTATY ATENEUM

• 14 maja Biedronki wzięły udział w warsztatach teatralnych Teatr cieni w teatrze Ateneum. Samodzielnie wykonały kukiełki, nazwały je a potem razem z prowadzącą bawiły się w teatr cieni.

• ŻABKI W MUZEUM HISTORII KATOWIC

• 13 maja Żabki poraz kolejny były na warsztatach kreatywnych poprzedzonych lekcją muzealną w Muzeum Historii Katowic. Temat warsztatów Szalony Kapelusznik.

• ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Podsumowanie konkursu Wiosna w przyrodzie:

Przedszkole:

1 miejsce: Jakub Michalski z gr.Motyle

2 miejsce: Wojciech Hebda z gr. Pszczółki

3 miejsce: Michał Iskra z gr. Pszczółki

Wyróżnienie: Lena Idasiak gr. Misie

Szkoła:

1 miejsce: Oskar Maciejok kl. Ib

2 miejsce:  Yeva Gudzenko kl. IIb

3 miejsce: Krzysztof Powroziewicz kl. IIIa

Wyróżnienie: Sofiia Turczyna kl. Ia

• WIZYTA STRAŻY POŻARNEJ

• 9 maja nasze przedszkole odwiedził zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej, do której należy m.in. tata Miłosza i Michaliny. Dzieci obejrzały z bliska pojazdy strażaków, stroje, w których gaszą pożary. Wsiadały na strażacki quad a na zakończenie każde dziecko mogło założyć kask i trzymać w rękach prawdziwy wąż strażacki.

• DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

• Dziś, czyli 9 maja obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Unii Europejskiej. Dzieci dowiedziały się, czym jest ta organizacja, poznały członkowiskie kraje, flagę Unii i jej hymn.