• DEKALOG CZYSTEGO PRZEDSZKOLAKA

•     Higiena osobista w  rozumieniu  potocznym  to po  prostu utrzymywanie  ciała  w czystości i unikanie chorób. W  medycynie  znaczenie  tego  terminu  jest  szersze  i obejmuje  wszelkie działania podejmowane indywidualnie przez każdego człowieka (stąd przymiotnik osobista), których celem  jest niedopuszczenie  do  choroby, utrzymanie optymalnego  stanu  zdrowia i sprawności fizycznej oraz psychicznej,  a także wydłużenie życia.

Innymi słowy, higiena osobista to ogół praktyk, które mają chronić przed chorobami i urazami oraz służyć utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej przez możliwie długi okres życia.

Prosimy aby dzieci do przedszkola przychodziły czyste, tzn. były wykąpane, w czystym ubraniu, miały umyte włosy, uszy i obcięte paznokcie u rąk i nóg. I przede wszystkim żeby przychodziły do przedszkola zdrowe.

• ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI

• Zbiórka elektrośmieci realizowana jest przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 24  w Katowicach. Zebrane elektrośmieci wymienimy na nagrody z Funduszu Oświatowego programu. Termin zbiórki 18.12.2023 - 15.03.2024 a miejsce zbiórki to Miejskie Przedszkole nr 45.

• WIGILIA PRZEDSZKOLNA

• Dziś, czyli 19.12 w każdej grupie odbyła się Wigilia. Dzieci w pięknie przystrojonych salach zapoznały się z historią Bożego Narodzenia, wzięły udział w świątecznych zabawach i zjadły świąteczny obiad.

• POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA

• 8 grudnia dzieci z grup Misie, Biedronki i Żabki wraz z p.Beatką - naszą kucharką dowiedziały się na czym polega praca kucharza, zapoznały się z nazwami podstawowych przedmiotów, których używa się w kuchni. Poznały również nazwy przypraw, które dodaje się do przedszkolych posiłków.

• MIKOŁAJKI W KINIE ŚWIATOWID

• Dzieci z naszego przedszkola na spotkanie z Mikołajem tym razem udały się do kina. Z zapartym tchem obejrzały projekcję filmu a następnie od prawdziwego św. Mikołaja otrzymały prezent.

• WIZYTA PANI Z BILIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

• 5 grudnia grupę Biedronki i Żabki odwiedziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej ze świątecznym opowiadaniem. Dzieci brały udział w świątecznych zabawach z ubieraniem choinki, przeliczaniem bombek na choince i segrgowaniu bombek wg koloru.

• BARBÓRKA

• 4 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Barbórki. Akademię przygotowywała p.Ola i p.Kasia oraz dzieci z grup Biedronki i Żabki. Dzieci przedstawiły częśc artystyczną, następnie zapoznały się ze strojem górnika w stroju galowym. Tego dnia podano także zwycięzców konkursu plastycznego Praca górnika oczami dziecka.Wśród zaproszonych gości były m.in Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 24 p.Magdalena Poloczek, Wicedyrektor p. Kinga Wójcik i Radny Krzysztof Pieczyński. Na akordeonie przygrywał nam Kamil - nasz absolwent. Na zakończenie uroczystości dzeci obejrzały film edukacyjny o Barbórce.

• ROZWIĄZANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

• Rozwiązanie konkursu plastycznego "Praca górnika oczami dziecka":

Kategoria 3,4 - latki

1 miejsce Amelka z grupy Biedronki

2 miejsce Artur z grupy Biedronki

3 miejsce Marharyta z grupy Żabki

Kategoria 5,6 - latki

1 miejsce Maciek z grupy Motylki

2 miejsce Olek z grupy Motylki

3 miejsce Wojtek z grupy Pszczółki

Wyróżnienie Michał z grupy Pszczółki

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

• 29 listopada p.Alina z grupy Żabki przeprowadziła andrzejkowe wróżby dla dzieci z grup Misie, Biedronki i Żabki. Dzieci dowiedziały się co je spotka z przyszłości, kim zostaną. Było dużo czarowania i magii.

• WIZYTA STRAŻAKA

• 27 listopada nasze przedszkole odwiedził strażak - tata Karoliny z grupy Biedronki. Tata Karoliny przybliżył dzieciom z grup Misie i Biedronki pracę strażaka, pokazał strój i sprzęt strażacki, przedstawił na fantomach jak należy ratować życie nieprzytomnej osoby i pokazał przedszkolakom jak bandażuje się poparzone rączki.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Pluszowego Misia". Dzieci z grup Misie, Biedronki i Żabki poznały historię święta, tańczyły ze swoimi pluszakami w rytm misiowych przebojów, leczyły chore misie, liczyły świeczki na tortach i układały misiowe puzzle a na zakończenie każde dziecko wykonało misiowe zadanie.

• PODZIĘKOWANIA

• Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przyniesione zabawki dla dzieci przebywających w szpitalach.

• 2 MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Weronika z grupy Żabki pod okiem Pani Aliny zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym na Projekt Znaczka Pocztowego. Weronice serdecznie gratulujemy.

• KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

• Tym razem w ramach Klubu Zdrowego Przedszkolaka dzieci kształtowały świadomą, asertywną postawę dotyczącą ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• Dziś, czyli 21 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Życzliwości. Dzieci dowiedziały skąd się wzięło to święto, oglądały film edukacyjny, brały udział w scenkach rodzajowych i wykonywały pracę plastyczną.

• DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 20 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.Dzieci poznały zarówno swoje prawa jak i obowiązki.