• ZAJĘCIA Z KATOWICKIMI WODOCIĄGAMI

• 8 listopada w naszym przedszkolu pracownicy katowickich Wodociągów przeprowadzili zajęcia edukacyjne. w zajciach wzięły udział wszystkie grupy wiekowe. przedszkolaki dowiedziały się m.in. co należy wrzucać do kosza, a co do toalty, jak dbać o naszą planetę, dlaczego woda jest ważna dla funkcjonowania naszego organizmu.

• WARSZTATY STOMATOLOGICZNE PSZCZÓŁEK

• 7 listopada dzieci z grupy Pszczółki udały się na warsztaty kardiologiczne. Dzieci dowiedziały się jak pracuje serce, poznały jego właściwy wygląd, jakie choroby serca mogą występować i co je powoduje. Ponadto układały ciało człowieka, sprawdzały puls za pomocą saturatora, sprawdzały jak bije serduszko za pomocą stetoskopu. uczyliśmy się również jak zapobiegać chorobom serca i jak o nie dbać.

• WIZYTA PANI Z BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

• 7 listopada grupy Misie, Żabki i Biedronki odwiedziła Pani z Biblioteki Pedagogicznej przy ulicy Lompy. Dzieci wysłuchały bajki O Jasiu i Małgosi, rysowały pierniczki wg wzoru i układały owoce i warzywa wg wzoru. Na koniec zajęć przedszkolaki dostały do domu kolorowankę.

• AKCJA "MAM MARZENIE"

Drodzy rodzice.

Już po raz dziesiąty Fundacja Mam Marzenie organizuje obchody Dnia Pluszowego Misia. Wolontariusze Fundacji widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających
            w szpitalach, od 10 lat przekazują małym pacjentom zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia. W tym roku nasze przedszkole również bierze udział w tej wyjątkowej  akcji!!

Zapraszamy do udziału  w zbiórce  nowych pluszaków, artykułów plastycznych oraz zabawek.
            Wszystkie zabawki muszą być nowe i oryginalnie zapakowane, pluszaki z metkami. Rzeczy zostaną przekazane dzieciom przebywającym w szpitalach.

Jeśli każdy z Nas przyniesie jedną rzecz, to jako przedszkole możemy dać od siebie jeszcze więcej.

Rzeczy można przynosić do wychowawców do dnia 15.11.2023.

Mały gest, wielki cel!!