• Budżet Obywatelski

Od 10 do 23 września ruszył etap głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wśród zadań lokalnych znalazł się projekt naszego przedszkola :

„Ogród zmysłów pełen kolorów, dźwięków, zapachów i kształtów czyli Ogród Sensoryczny           w Miejskim Przedszkolu nr 45”

Można oddać głos

na projekt nr

L 1 /07 /IX

Pragniemy poinformować, że głosowanie jest bezpłatne i bezpieczne.

Za każdy oddany głos

• Wyjście do kina
  • BAL JESIENNY
  • REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA 2022/2023

Szanowni Rodzice!

Informujemy , że ustalone zostały terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych  w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023.

ZARZĄDZENIE NR 2211/2022 PREZYDENTA MIASTA KATOWICE

z dnia 28 stycznia 2022 r.

Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego        w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

od 14 lipca 2022 r. od godz. 8:00

do 18 lipca  2022 r. do godz. 15:00

Proces rekrutacji wspomagany jest poprzez system elektroniczny i odbywa się poprzez stronę:

Rodzice dzieci starających się o przyjęcie do przedszkola logują się na stronie internetowej i  wprowadzają dane do  formularza zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Wypełniony formularz należy wydrukować i podpisany przez oboje rodziców                 (nie dotyczy osób samotnie wychowujących) z ewentualnymi załącznikami złożyć          w przedszkolu pierwszego wyboru.

DZIECI BIORĄCE UDZIAŁ W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ ZOSTAŁY PRZYJĘTE  DO PRZEDSZKOLA.

• UWAGA !!!

W TROSCE O ZDROWIE  NAS  WSZYSTKICH

wprowadzamy  następujące zasady   funkcjonowania  szatni  przedszkolnej

• Wszyscy Rodzice przebierają dzieci  na parterze                                                W holu na parterze może przebywać 5 RODZICÓW  Z DZIECKIEM  LUB  RODZEŃSTWO

• Następnie  odprowadzają  Państwo dziecko  na górny hol do wyznaczonego miejsca   i przekazują  osobie  dyżurującej  , która  odprowadzi  dziecko do szatni i sali zajęć .

• Odbiór dzieci

Powiadamiają Państwo domofonem przy drzwiach głównych pracownika     o przyjściu i oczekują na dziecko .

•  Dziecko zostanie odprowadzone przez dyżurującego pracownika na parter.

Przypominamy o zachowaniu dystansu społecznego  między  Rodzicami i pracownikami .

Zawiadamiamy, iż na życzenie Rodzica, możemy sprawować opiekę nad dzieckiem w szatni przedszkolnej.

Prosimy o ograniczenie wchodzenia  do PRZEDSZKOLA !!!

Jednocześnie informujemy, iż dokładamy wszelkich starań w celu usprawnienia organizacji odbierania i przekazywania dzieci.

Drodzy  Rodzice  zasady mogą ulec zmianie .

Dziękujemy za przychylność i zrozumienie.

DRODZY  RODZICE

Informujemy , że w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID 19 u pracownika przedszkola dyrektor w uzgodnieniu z Organem Prowadzącym i Sanepidem podejmuje decyzję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych.

• PROCEDURA SZYBKIEJ ŚCIEŻKI KOMUNIKACJI Z RODZICAMI/ OPIEKUNAMI PRAWNYMI

1.Rodzice w przypadku skorzystania z usług przedszkola są zobowiązani do  pozostawienia   aktualnego

numeru telefonu oraz adresu mailowego.

2.Rodzice w przypadku skorzystania z usług przedszkola i pozostawienia dziecka pod opieką w placówce

są zobowiązani do  każdorazowego odbierania telefonu  z przedszkola.

3.W sytuacji losowej gdy rodzic nie odbierze telefonu zobowiązany jest do niezwłocznego oddzwonienia.

4.W przypadku wystąpienia u dziecka podczas pobytu w przedszkolu oznak choroby Rodzic jest

natychmiast informowany o zaistniałej sytuacji telefonicznie i jest zobowiązany do niezwłocznego tj. do

1 godz.  odbioru dziecka z placówki licząc od momentu przekazania  informacji o stanie zdrowia dziecka.

5.Komunikaty mogą się również ukazywać na stronie www przedszkola.

6.Z Przedszkolem Rodzic może kontaktować się wykorzystując:

1. Telefon:   32/2599087
    2. Pocztę elektroniczną: miejskie45@gmail.com