• BAL KARNAWAŁOWY

• 16.01 odbył się w naszym przedszkolu Bal karnawałowy. Dzieci ze wszystkich grupa tańczyły w rytm muzyki puszczanej przez wodzireja, który dodatkowo zachęcał przedszkolaki do przeróżnych zabaw.

• PROJEKT "KOSTEK Z KLASĄ"

• Dzieci z grup Motylki i Pszczółki uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu "Kostek z klasą", który dotyczy profilaktyki zdrowotnej, a w szczególności dbania o zdrowie i mocne kości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, niejednokrotnie zaskakując swoją wiedzą na temat złamań, ruchu i zdrowiego żywienia.

• WYNIKI KONKURSU

• Nasze Przedszkole było organizatorem I Miedzyprzedszkolnego Konkursu Tanecznego  "Roztańczone Święta". Spośród nadesłanych nagrań jury wyłoniło  zwycięzców oraz wyróżniło jeden zespół. Serdecznie gratulujemy!

• DEKALOG CZYSTEGO PRZEDSZKOLAKA

•     Higiena osobista w  rozumieniu  potocznym  to po  prostu utrzymywanie  ciała  w czystości i unikanie chorób. W  medycynie  znaczenie  tego  terminu  jest  szersze  i obejmuje  wszelkie działania podejmowane indywidualnie przez każdego człowieka (stąd przymiotnik osobista), których celem  jest niedopuszczenie  do  choroby, utrzymanie optymalnego  stanu  zdrowia i sprawności fizycznej oraz psychicznej,  a także wydłużenie życia.

Innymi słowy, higiena osobista to ogół praktyk, które mają chronić przed chorobami i urazami oraz służyć utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej przez możliwie długi okres życia.

Prosimy aby dzieci do przedszkola przychodziły czyste, tzn. były wykąpane, w czystym ubraniu, miały umyte włosy, uszy i obcięte paznokcie u rąk i nóg. I przede wszystkim żeby przychodziły do przedszkola zdrowe.