Jadłospis przedszkolaka

podwieczorek

19.09.2022

poniedziałek

Chleb mieszany z masłem, szynka wiejska, papryka żółta,  rzodkiewka, kawa inka, owoc 1,7,

Kapuśniak z ziemniakami,  ryż, jajko w sosie chrzanowym, brokuł na parze ,  kompot mieszany,1,7,9,3,

Jogurt naturalny straciatella, owoc, pałki kukurydziane, napój1,7,

20.08..2022

Wtorek

Chleb Baltazar z masłem, twarożek ziołowy, ogórek zielony , pomidor, zupa mleczna z musli, owoc, 1,7,

Grochówka z ziemniakami, knedle ze śliwką i śmietaną   kompot mieszany,1,7,9,3,

Baton pszenny z masłem, pasta z tuńczyka, ogórek kiszony, papryka czerwona, herbata owocowa,1,7,4,3

21.09 2022

środa

Chleb graham z masłem, kiełbasa swojska, ser żółty, ogórek kiszony papryka.  puchatek,owoc,1,7,

Rosół z makaronem, ziemniaki pieczone, nagetsy z kurczaka, surówka warzywna, kompot mieszany,1,7,9,3,

Drożdżówka z kruszonką, kakao,owoc,1,7,

22.09.2022

czwartek

Chleb razowy z masłem, smarowidło drobiowe,rzodkiewka, pomidor, zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi owoc,1,7,

Zupa ogórkowa z ziemniakami, spaghetti mięsne z warzywami, kompot mieszany,1,7,9,3,

Bułka kajzerka z serkiem topionym, ogórek, papryka, bawarka, 1,7,

23.09.2022

Piątek

Chleb mieszany z masłem, kiełbaska na gorąco, papryka, ogórek, herbata z cytryną,owoc,1,7,

Barszcz czerwony z ziemniakami, kasza jęczmienna, gulasz mięsny, marchewka duszona , kompot,1,7,9

Chałka z masłem, powidłami, mleko, owoc,1,7,

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY NR 1169/2011 W SPRAWIE PRZEKAZYWANIA KONSUMENTOM INFORMACJI NA TEMAT ŻYWNOŚCI, KTÓRE ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ALERGENÓW, MUSZĄ BYĆ ŁATWO DOSTĘPNE TAK, ABY RODZIC MIAŁ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE W ODNIESIENIU DO DANEJ ŻYWNOŚCI WYSTĘPUJĄ KWESTIE ZWIĄZANE Z ALERGIAMI I NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PRZY JADŁOSPISIE BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ SPIS ALERGENÓW,    A PRZY KAŻDYM POSIŁKU NUMER ALERGENU JAKI ZAWIERA TEN POSIŁEK.

NUMERY ALERGENÓW WYSTĘPUJĄCYCH W POSIŁKACH:

1. ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN
  2. SKORUPIAKI I PRODUKTY POCHODNE
  3. JAJA I PRODUKTY POCHODNE
  4. RYBY I PRODUKTY POCHODNE
  5. ORZECHY ZIEMNIE (ARACHIDOWE)
  6. SOJA I PRODUKTY POCHODNE
  7. MLEKO I PRODUKTY POCHODNE
  8. ORZECHY DRZEWNE – MIGDAŁY, LASKOWE, WŁOSKIE
  9. SELER I PRODUKTY POCHODNE
  10. GORCZYCA I PRODUKTY POCHODNE
  11. NASIONA SEZAMU I PRODUKTY POCHODNE
  12. DWUTLENEK SIARKI
  13. ŁUBIN
  14. MIĘCZAKI

PRZYGOTOWUJĄC POSIŁKI  UŻYWAMY  PRZYPRAW ZIOŁOWYCH, PIEPRZ, ZIELE ANGIELSKIE, LIŚĆ LAUROWY, MAJERANEK, OREGANO, BAZYLIA, TYMIANEK, KMINEK, ZIOŁA PROWANSALSKIE, PAPRYKA SŁODKA, PIEPRZ ZIOŁOWY.        ZGODNIE Z INFORMACJAMI OD PRODUCENTÓW MOGĄ ONE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI GLUTENU, MLEKA, JAJ, SOI, SELERA I GORCZYCY.

PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS POTRAWY  DOPRAWIAMY,  ZAMIAST SOLĄ, MIESZANKĄ ŚWIEŻYCH  I SUSZONYCH ZIÓŁ TYMIANEK, LUBCZYK, NATKA PIETRUSZKI, BAZYLIA, MAJERANEK, CZOSNEK PIEPRZ MIELONY, CEBULA. KOMPOZYCJE ZIOŁOWE  PRZECHOWUJEMY W SZKLANYCH POJEMNIKACH.

PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE W ŻYWIENIU DZIECKA NIE POWINNO SIĘ OGRANICZAĆ PRODUKTÓW ALERGIZUJĄCYCH, CHYBA, ŻE WYSTĘPUJE WYRAŹNE WSKAZANIE LEKARZA ( W TAKIM WYPADKU NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PRZEDSZKOLA STOSOWNE ZAŚWIADCZENIE O ALERGII WYSTĘPUJĄCEJ U DZIECKA).

NAPOJE NIE SĄ SŁODZONE.

DZIECI BEZ OGRANICZEŃ MAJĄ DOSTĘP DO NAPOJÓW