Jadłospis przedszkolaka

podwieczorek

28.11.2022

poniedziałek

Chleb mieszany z masłem, szynką, papryka, ogórek, zielona cebulka, kawa inka, owoc,1,7,3,

Zupa ogórkowa z ryżem, racuszki z jabłkiem, kompot mieszany ,1,7,9,3,

Chleb graham z masłem, pasta jajeczna, pomidor, rzodkiewka,  owoc, 1,7,3,

29.11.2022

wtorek

Chleb razowy z masłem, twarożek ziołowy, rzodkiewka, pomidor, zupa mleczna z płatkami owsianymi , owoc, 1,7,

Zupa pieczarkowa z  ziemniakami, zapiekanka makaronowa z kurczakiem, brokułem, sosem czosnkowym,  kompot mieszany,1,7,9,3,

Hot-dog  z parówką,  papryka, herbata z cytryną, 1,

30.11.2022

środa

Chleb mieszany z masłem, ser żółty, jajko , ogórek, papryka, napój puchatek, owoc,1,7,

Zupa kalafiorowa z ziemniakami, kasza bulgur, sztuka mięsa w sosie własnym, kapusta czerwona, kompot,1,7,9,

maślanka owocowa, rogal z powidłami,owoc,1,7,

01.12.2022

czwartek

Chleb Baltazar z masłem, pasztet pieczony, pomidor, rzodkiewka, zupa mleczna z makaronem, owoc,1,7,

Grochówka z ziemniakami na wędzonce, ryż z truskawkami, kompot, 1,7,9,

Paluch z ziarnami z masłem i miodem, owoc, bawarka,1,7,

02.12.2022

piątek

Chleb razowy z masłem, pasta rybna, papryka, ogórek, mięta z cytryną,owoc,1,7,3,4,

Zupa cebulowa z grzankami ziołowymi , warzywa na patelnie z ziemniakami, filet z idrobiowy, kompot mieszany,1,7,9,

Kisiel malinowy, wafle ryżowe, owoc, napój,1,7,

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY NR 1169/2011 W SPRAWIE PRZEKAZYWANIA KONSUMENTOM INFORMACJI NA TEMAT ŻYWNOŚCI, KTÓRE ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ALERGENÓW, MUSZĄ BYĆ ŁATWO DOSTĘPNE TAK, ABY RODZIC MIAŁ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE W ODNIESIENIU DO DANEJ ŻYWNOŚCI WYSTĘPUJĄ KWESTIE ZWIĄZANE Z ALERGIAMI I NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PRZY JADŁOSPISIE BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ SPIS ALERGENÓW,    A PRZY KAŻDYM POSIŁKU NUMER ALERGENU JAKI ZAWIERA TEN POSIŁEK.

NUMERY ALERGENÓW WYSTĘPUJĄCYCH W POSIŁKACH:

1. ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN
  2. SKORUPIAKI I PRODUKTY POCHODNE
  3. JAJA I PRODUKTY POCHODNE
  4. RYBY I PRODUKTY POCHODNE
  5. ORZECHY ZIEMNIE (ARACHIDOWE)
  6. SOJA I PRODUKTY POCHODNE
  7. MLEKO I PRODUKTY POCHODNE
  8. ORZECHY DRZEWNE – MIGDAŁY, LASKOWE, WŁOSKIE
  9. SELER I PRODUKTY POCHODNE
  10. GORCZYCA I PRODUKTY POCHODNE
  11. NASIONA SEZAMU I PRODUKTY POCHODNE
  12. DWUTLENEK SIARKI
  13. ŁUBIN
  14. MIĘCZAKI

PRZYGOTOWUJĄC POSIŁKI  UŻYWAMY  PRZYPRAW ZIOŁOWYCH, PIEPRZ, ZIELE ANGIELSKIE, LIŚĆ LAUROWY, MAJERANEK, OREGANO, BAZYLIA, TYMIANEK, KMINEK, ZIOŁA PROWANSALSKIE, PAPRYKA SŁODKA, PIEPRZ ZIOŁOWY.        ZGODNIE Z INFORMACJAMI OD PRODUCENTÓW MOGĄ ONE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI GLUTENU, MLEKA, JAJ, SOI, SELERA I GORCZYCY.

PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS POTRAWY  DOPRAWIAMY,  ZAMIAST SOLĄ, MIESZANKĄ ŚWIEŻYCH  I SUSZONYCH ZIÓŁ TYMIANEK, LUBCZYK, NATKA PIETRUSZKI, BAZYLIA, MAJERANEK, CZOSNEK PIEPRZ MIELONY, CEBULA. KOMPOZYCJE ZIOŁOWE  PRZECHOWUJEMY W SZKLANYCH POJEMNIKACH.

PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE W ŻYWIENIU DZIECKA NIE POWINNO SIĘ OGRANICZAĆ PRODUKTÓW ALERGIZUJĄCYCH, CHYBA, ŻE WYSTĘPUJE WYRAŹNE WSKAZANIE LEKARZA ( W TAKIM WYPADKU NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PRZEDSZKOLA STOSOWNE ZAŚWIADCZENIE O ALERGII WYSTĘPUJĄCEJ U DZIECKA).

NAPOJE NIE SĄ SŁODZONE.

DZIECI BEZ OGRANICZEŃ MAJĄ DOSTĘP DO NAPOJÓW