Jadłospis przedszkolaka

podwieczorek

06.02..2023

poniedziałek

chleb mieszany z masłem, kiełbasa wiejska , papryka, rzodkiewka, kawa inka,owoc,1,7

zupa szpinakowa z ziemniakami, ryż na mleku zapiekany z jabłkami, kompot mieszany,1,7,9,

baton pszenny z masłem, jajko , ogórek, pomidor, herbata,1,7,3,

07.02..2023

wtorek

chleb Baltazar  z masłem, twarożek ziołowy, ogórek ,pomidor, zupa mleczna z płatki kukurydzianymi,1,7,

zupa czosnkowa z grzankami, ziemniaki z koperkiem, ryba pieczona z pieca, surówka z kapusty kiszonej, kompot mieszany,1,7,9,3,

chleb graham z masłem, pasztetem pieczonym, rzodkiewka, papryka, bawarka, owoc,1,7,

08.02.2023

środa

chleb razowy z masłem, ser żółty, jajko, rzodkiewka, ogórek, napój puchatek, owoc,1,7,

zupa jarzynowa z ziemniakami, kasza kus kus , gulasz z indyka, fasolka szparagowa, kompot mieszany,1,7,9,

szejk owocowy, chałka z masłem,1,7,3,

09.02.2023

czwartek

chleb graham z masłem,szynka konserwowa, pomidor, papryka żółta, zupa mleczna z musli, owoc,1,7

zupa ogórkowa z ziemniaki, gołąbki z mięsem w sosie pomidorowym, kompot mieszany,1,7,9,

pizza margarita, owoc, herbata z cytryną,1,7,

10.02.2023

bułka kajzerka z masłem, kiełbaski pyszne, ogórek, papryka, herbata,owoc,1,7,

zupa kalafiorowa z kaszą manną, ziemniaki, filet drobiowy, surówka z selera i pomarańczy, kompot mieszany,1,7,3,9,

ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY NR 1169/2011 W SPRAWIE PRZEKAZYWANIA KONSUMENTOM INFORMACJI NA TEMAT ŻYWNOŚCI, KTÓRE ZE SZCZEGÓLNYM UWZGLĘDNIENIEM ALERGENÓW, MUSZĄ BYĆ ŁATWO DOSTĘPNE TAK, ABY RODZIC MIAŁ ŚWIADOMOŚĆ, ŻE W ODNIESIENIU DO DANEJ ŻYWNOŚCI WYSTĘPUJĄ KWESTIE ZWIĄZANE Z ALERGIAMI I NIETOLERANCJĄ POKARMOWĄ.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PRZY JADŁOSPISIE BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ SPIS ALERGENÓW,    A PRZY KAŻDYM POSIŁKU NUMER ALERGENU JAKI ZAWIERA TEN POSIŁEK.

NUMERY ALERGENÓW WYSTĘPUJĄCYCH W POSIŁKACH:

1. ZBOŻA ZAWIERAJĄCE GLUTEN
  2. SKORUPIAKI I PRODUKTY POCHODNE
  3. JAJA I PRODUKTY POCHODNE
  4. RYBY I PRODUKTY POCHODNE
  5. ORZECHY ZIEMNIE (ARACHIDOWE)
  6. SOJA I PRODUKTY POCHODNE
  7. MLEKO I PRODUKTY POCHODNE
  8. ORZECHY DRZEWNE – MIGDAŁY, LASKOWE, WŁOSKIE
  9. SELER I PRODUKTY POCHODNE
  10. GORCZYCA I PRODUKTY POCHODNE
  11. NASIONA SEZAMU I PRODUKTY POCHODNE
  12. DWUTLENEK SIARKI
  13. ŁUBIN
  14. MIĘCZAKI

PRZYGOTOWUJĄC POSIŁKI  UŻYWAMY  PRZYPRAW ZIOŁOWYCH, PIEPRZ, ZIELE ANGIELSKIE, LIŚĆ LAUROWY, MAJERANEK, OREGANO, BAZYLIA, TYMIANEK, KMINEK, ZIOŁA PROWANSALSKIE, PAPRYKA SŁODKA, PIEPRZ ZIOŁOWY.        ZGODNIE Z INFORMACJAMI OD PRODUCENTÓW MOGĄ ONE ZAWIERAĆ ŚLADOWE ILOŚCI GLUTENU, MLEKA, JAJ, SOI, SELERA I GORCZYCY.

PRZYGOTOWANE PRZEZ NAS POTRAWY  DOPRAWIAMY,  ZAMIAST SOLĄ, MIESZANKĄ ŚWIEŻYCH  I SUSZONYCH ZIÓŁ TYMIANEK, LUBCZYK, NATKA PIETRUSZKI, BAZYLIA, MAJERANEK, CZOSNEK PIEPRZ MIELONY, CEBULA. KOMPOZYCJE ZIOŁOWE  PRZECHOWUJEMY W SZKLANYCH POJEMNIKACH.

PRZYPOMINAMY JEDNOCZEŚNIE, ŻE W ŻYWIENIU DZIECKA NIE POWINNO SIĘ OGRANICZAĆ PRODUKTÓW ALERGIZUJĄCYCH, CHYBA, ŻE WYSTĘPUJE WYRAŹNE WSKAZANIE LEKARZA ( W TAKIM WYPADKU NALEŻY DOSTARCZYĆ DO PRZEDSZKOLA STOSOWNE ZAŚWIADCZENIE O ALERGII WYSTĘPUJĄCEJ U DZIECKA).

NAPOJE NIE SĄ SŁODZONE.

DZIECI BEZ OGRANICZEŃ MAJĄ DOSTĘP DO NAPOJÓW