Nasze przedszkole

O naszym przedszkolu

Nasze przedszkole  to placówka pięciooddziałowa,  przygotowana do zapewnienia opieki  125 dzieciom, oferująca swoje usługi 11 godzin dziennie (przedszkole jest czynne od 600 do 1700). Jest to czas dostosowany do potrzeb rodziców rozpoczynających i kończących pracę w różnych porach dnia.

Zatrudnionych jest 10 nauczycieli oraz  psycholog, logopeda, rehabilitant ruchowy, katecheta, a także 15 pracowników niepedagogicznych.

Miejskie Przedszkole nr 45 funkcjonuje od 1968 roku. Przez pierwszych 5 lat istnienia, siedzibą przedszkola były sale lekcyjne Szkoły Podstawowej.  8 stycznia 1973 roku nastąpiła przeprowadzka do specjalnie wybudowanego nowoczesnego przedszkola mogącego pomieścić 130 dzieci. Budynek przedszkola został wyposażony nowocześnie: tarasy, jasne, przestronne sale zabaw, własny ogród, obszerne zaplecze – wszystko to stworzyło dzieciom i pracownikom przedszkola doskonałe warunki.

Położone na tyłach „Superjednostki”, przedszkole znajduje się w centrum miasta pomiędzy głównymi ulicami w Katowicach: Sokolską i Aleją Korfantego (ul. Sokolska 25), co umożliwia dojazd z każdego punktu miasta. Placówka zajmuje piętrowy budynek stojący w ogrodzie.